Vyberte stranu

Znechutenie je celkom ľahké rozoznať, pretože, ak má niekto na tvári mikro výraz znechutenia, uvidíte vrásky okolo nosa.

Tieto vrásky sa objavia, pretože sa mierne zdvihne horná pera (spolu s dolnou perou pritlačenou k hornej pere).

Znechutenie – so zdvihnutou hornou perou

Ďalším prejavom znechutenia je zdvihnutie hornej pery. Pri tomto výraze znechutenia je vidno zuby. Všimnite si, že aj v tomto prípade sa objavia vrásky okolo nosa. Vrásky okolo nosa sú veľmi spoľahlivým znakom znechutenia.

Znechutenie

Keď otvoríte chladničku a zacítite syr, ktorý je tam už 4 týždne, na vašej tvári sa pravdepodobne objaví mikro výraz znechutenia. Pre tento mikro výraz tváre je veľmi špecifické, že sa objavia vrásky okolo nosa. Znechutenie je doslova reakciou na zápach, pretože nos uzatvára svoje čuchové kanály sťahovaním svalov okolo nosa. Z evolučného hľadiska mal tento charakteristický výraz pravdepodobne varovať ľudí z rovnakého kmeňa, ak našli starý alebo pokazený kus mäsa. V našej dobe je to skôr signál toho, že sa nám niekto nepáči, alebo že sa nám nepáči to, čo hovorí. Ak sa v priebehu obchodného rokovania na tvári vášho klienta objaví znechutenie, pravdepodobne to znamená, že táto časť vášho návrhu  je pre neho neatraktívna. V takomto prípade je dobré daný bod prediskutovať, alebo použiť iné argumenty, aby ste svojho klienta nestratili. Niekedy vám to môže ušetriť čas, ak ste schopní hneď od začiatku rozoznať, že klient nemá záujem o vaše riešenie.

znechutenie--neverbalna-komunikacia