Vyberte stranu

Pri stretnutiach a interakciách s inými ľuďmi sa vaša reč tela stáva dôležitou súčasťou komunikácie. Môže dokonca aj definovať váš vlastný úspech alebo neúspech.

Existuje niekoľko jednoduchých, ale výkonných stratégií, ktoré môže urobiť každé stretnutie efektívnejšie a produktívnejšie.  Ak ste úradník / úradníčka, môžete tieto stratégie použiť na to aby ste si vytvorili náskok pred kolegami, klientom alebo aj vašim šéfom. Ak ste tréner môžete použiť dané stratégie a vytvoriť tak efektívnejší a nezabudnuteľný tréning.

Tieto stratégie reči tela sú nasledovné:

 

POZORUJTE DRŽANIE TELA.

Pri prezentácií, hovorení vašej správy, neprekrižujte ruky. To by vás mohlo dostať do defenzívy a uzavretia. Namiesto toho ukazujte dlane vašich rúk, prijmite otvorenú pozíciu s otvorenou náručou a neprekríženými nohami. Tak demonštrujete,  že ste si istí vo svojej pozícii a tomu čo hovoríte sám veríte.

 

VIESŤ ROKOVANIA V STOJI.

Výskumy preukazujú, že stretnutia, rokovania prebiehajú o podstatne kratší čas, než tie kde ľudia sedia na pohodlných stoličkách. Stretnutia v stoji budú efektívnejšie pre vašu organizáciu a tiež to pomôže pozornosti personálu.  To je užitočne najmä k dnešnému štýlu kancelárskej práce. Ak chcete začať, stačí odstrániť všetky stoličky z vašich zasadacích miestnosti, a zároveň zaobstarajte si tabulu a fixky. To je všetko čo potrebujete!

 

UDRŽUJTE V MIESTNOSTI TEPLO A POZERAJTE SA NA GOMBÍKY.

Ak vám na rokovania chodia ľudia v sakách, ktoré majú zapnuté všetky gombíky, je pravdepodobné, že cez svoje uzavretie demonštrované oblekom sa pripoja aj ruky alebo nohy. Tak sa stávajú viac defenzívnymi k novým nápadom.  Rozopínanie bundy alebo saka je dobré znamenie, že človek je otvorený myšlienke, že to čo práve počul môže použiť k svojmu prospechu. To tiež naznačuje, že je dôležité mať teplé vyhraté zasadacie miestnosti, kde môžete očakávať, že účastníci si zložia sako a tak následne to minimalizuje pravdepodobnosť prekríženia rúk alebo nôh, čo by nás mohlo viesť k neefektívnej diskusii.

 

CESTUJTE NAĽAHKO.

Ľudia so štíhlymi aktovkami, kufríkmi sú radení  oveľa vyššie v hierarchii, ako ostatní, ktorý vykonávajú detailné papierovanie pre iných a chodia s hrubými aktovkami plných papierov. Chystáte sa na dôležitú schôdzu, bez hrubého kufríka ukazujete, že ste osoba, ktorá sa stará o hlavné prioritné činnosti a máte každú situácii pod kontrolou. Avšak pozor, aby ste nedospeli k výsledku nepripravený, alebo bez správnych materiálov. To rozhodne neznamená že vám to pomôže spraviť dobrý dojem! Zbaľte si do svojho kufríka len tie veci, ktoré sú nevyhnutné pre dané stretnutie.

 

MINIMALIZUJTE DOTYKY TVÁRE.

Mnoho gest, ktoré sú napr. dotýkanie sa tváre alebo hlavy, počas toho ako hovoríte/prezentujete, dáva najavo nespôsobilosť. Napríklad dotykom nosa alebo uší, dávanie prstov na ústa alebo pretieranie kútikov, signalizuje neistotu alebo omyl. Ostatné gestá ako opretie brady o prsty naznačujú, že nie ste presvedčený o tom, čo ste práve počuli. Ak chcete zachovať vaše myšlienky v súkromí, stačí použiť všeobecné pravidlo, minimalizujte dotyky vašich rúk na tvári a nech gestikulácia ostáva pod bradou. Týmto spôsobom budete mať svoje myšlienky pre seba a taktiež sa u vás prejaví viac autority a dominancie.

UMIESTNITE SVOJICH KONKURENTOV CHRBTOM DO OTVORENÉHO PRIESTORU.

Výskumy ukazujú, že človek s otvoreným priestorom za chrbtom preukazuje príznaky zvýšeného srdcového tepu, zvýšenia mozgovej činnosti, zrýchleného dýchania, a dokonca aj samotné potenie sa pripisuje tomuto faktu. Osoba postavená chrbtom do otvoreného priestoru sa môže podvedome báť útokov zozadu. Táto chyba, pocit ohrozenia nám môže poskytnúť dáke výhody. Samozrejme ak sa ocitnete v takejto polohe, môžete prísť s argumentom na zmenenie svojej pozícií. Napríklad, môžete povedať : „ Mám problém sedieť v prievane, budem sedieť tam. Dúfam že je to v poriadku.“