Vyberte stranu

Vždy sa to začína rovnako. Rozhliadne sa po bare a bez rozmýšľania vykročí s tými najpomalšími krokmi k dvom najkrajším ženám v celom podniku. Zostane ticho stáť. Úsmev a trochu rozhodí rukami. Nasleduje mierny nádych. Len naznačí gesto, no so svojou energiou ovládne celý priestor. Nasleduje sekundový pohľad do očí jednej, ďalšia sekunda patrí pohľadu do očí druhej. Pomaly sa zhlboka nadýchne predtým, než ich po prvý raz osloví. Pred vyslovením ich očarí úsmevom, ktorý mu opätujú. Už vie, že sa k nim dostal. Ich pozornosť získal len pre seba. Vie, že tento niekoľko sekundový nemý rituál mu získal polhodinu v ich sladkej spoločnosti, vďaka ktorej získa bozk a prísľub prvého rande.

Takýchto večerov som zažil už mnoho. No napriek tomu sa zdajú príbehy ako tieto mnohým mužom neuveriteľné. Preto ti dnes porozprávam o tom, ako ti môže správna reč tela pomôcť pri interakcií so ženami.

Začni si všímať svoju reč tela

Všetci robíme povedomé gestá, ktoré si častokrát ani neuvedomujeme. Preto je dôležité, aby si si ich na začiatok začal všímať nielen na sebe, ale aj na druhých. Veď verbálna komunikácia je zodpovedná len za 7% nášho vzájomného kontaktu.

Úsmev

Je to najlepšia a zároveň najpodceňovanejšia zbraň, ktorú máme. Neboj sa postaviť pred zrkadlo a natrénovať si úsmevy do každej situácie. Úsmevom sa dá vyjadriť omnoho viac ako si myslíš. A nezabudni že 97% žien má radšej mužov, ktorí sa usmievajú.

Otvorená reč tela

Vieš prečo sú tí „v pohode chlapíci“ tak príťažliví? Pretože majú otvorenú reč tela. To znamená, že by si sa mal cítiť pohodlne a komfortne a presne to by mala vyžarovať aj tvoja reč tela. Nekrížiť ruky, ani ich nepchať po vreckách, dokonca nedržať pohár s pivom či s podobnou tekutinou pred sebou. Radšej zaujmi otvorený postoj, ruky voľne visiace, nohy na šírku ramien. Tak isto pohár drž radšej z boku na úrovni pása, aby to nevyzeralo, že sa chceš zaň schovať.

Očný kontakt

Silný očný kontakt je minimálne tak silná zbraň, ako úsmev. Silný a sebavedomí muži sa vydržia krásnej žene dívať do očí, bez toho, aby uhly pohľadom. Je to znakom sily a dominancie. Práve takéto pohľady budujú príťažlivosť a spojenie.

Skvelý trik je pri spoločnom očnom kontakte myslieť na niečo zmyselné, napríklad ako ju pomaličky vyzliekaš a bozkávaš po celom tele. Ženy sú expertky na rozoznávanie rečí tela, aj keď si to často neuvedomujú. Tak prečo ju trochu nerozčervenať len vzájomným pohľadom?

Súlad pohybov a hlasu

Je dobré mať pomalý a rozvážny krok, ak sa pohybuješ pomaly a sebavedomo si na dobrej ceste. No, ak otvoríš ústa a začneš rozprávať rýchlo a v nádeji, že si tak získaš pozornosť, tak si si zničil príťažlivosť, ktorú si si doteraz budoval. Tvoje pohyby by mali zodpovedať rytmu tvojho hlasu.

Tomu sa hovorí aj kongurencia. Je to súlad medzi tvojím vnútorným postojom a tvojimi vonkajšími prejavmi. Tváriť sa ako Bruce Willis zo Smrtonostnej pasce, no rozprávať ako Bart Simpson naozaj nie je to, čím si získaš sympatie.

Vyjadri emócie telom

Príliš gestikulovať pôsobí dojmom, že chceš „umelo“ získať pozornosť celej skupiny. No na druhej strane keď rozprávaš o niečom vášnivom, prejav svoje emócie telom. Tie podfarbia tvoj príbeh a vtiahnu tvojich poslucháčov do deja.

Toľko k môjmu minimu k reči tela. Napriek tomu, že to znie dosť jednoducho, by som nič z napísaného nepodceňoval. Už len pre to, že reč tela je najdôležitejší aspekt pri vytváraní prvého dojmu. Zlepšením svojej reči tela dávaš ľudom možnosť spoznať ťa a myslieť si o tebe lepšie veci.

 style=“display:inline-block;width:728px;height:90px“
data-ad-client=“ca-pub-1321456121630071″
data-ad-slot=“8128310746″>